İZİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


Bu Sözleşme www.izi.com.tr adresinde faaliyet gösteren İzi Medya Teknolojileri Ticaret Anonim Şirketi (“İZİ” olarak anılacaktır) ile aşağıda ismi yazılı alıcı (“MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) arasında belirtilen koşullarda dijital icap ve kabul yöntemiyle imzalanmış bir mesafeli satış sözleşmesidir.
HER İKİ TARAF DA BU SÖZLEŞMENİN HUKUKEN BAĞLAYICI OLDUĞU İRADESİYLE BU SÖZLEŞMEYİ İMZALAMIŞTIR.  
HİZMET SATIN ALMAK ÜZERE ONAY VERMEDEN ÖNCE BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ VE SİZİN İSTEDİĞİNİZ HERŞEYİ KAPSADIĞINDAN VE İSTEMEDİĞİNİZ HÜKÜMLERİ İÇERMEDİĞİNDEN EMİN OLUNUZ. 

İzi Medya Teknolojileri Ticaret Anonim Şirketi
Atatürk Bulvarı Işık Plaza D:8 Ataşehir İstanbul/Türkiye
E-posta: bilgi@izi.com.tr

Ad Soyad

Bu Sözleşme, www.izi.com.tr (“Websitesi”) adresi üzerinden MÜŞTERİNİN verdiği sipariş üzerine gerçekleşen satış işlemiyle ilgili Tarafların 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir. Bu Sözleşmede kullanılan tanımlar, aksi açıkça belirtilmedikçe Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen anlamda kullanılmıştır.
MÜŞTERİ’nin Tüketici tanımına girmemesi halinde, cayma hakkı başta olmak üzere Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri geçerli olmayacak, Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu hükümleri uygulanacaktır.

İzi İngilizce Programı

100 adet audio formatında İngilizce ders, 100 adet web tabanlı İngilizce test, bir adet fihristten oluşmaktadır.

Websitesi tümüyle on-line çalışmaktadır. Stok ve fiyat bilgileri sürekli güncellenmektedir. Fiyatların geçerlilik süresi belirtilen süre ve/veya stoklarla sınırlıdır. İZİ, içeriği, fotoğrafları, görselleri ve fiyatları haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından İZİ sorumlu tutulamaz. Promosyon uygulamaları, www.izi.com.tr adresinde belirtilen tarihler arasında ve koşullara tabi olarak geçerlidir. İZİ’nin promosyon, indirim ve benzeri uygulamaları önceden haber vermeksizin durdurma, kaldırma, değiştirme hakkı saklıdır.

İZİ’den satın alınan ürün ve hizmetlerle birlikte sağlanan promosyon/aksesuar ve benzeri ürünler için; ilgili ürünlere üretici/ithalatçı ve sağlayıcı firmalarının verdiği garantiler geçerlidir. İZİ dışındaki üretici/ithalatçı firmalar tarafından verilen bu tip garantiler için Garanti süresi, üretici/ithalatçı ve sağlayıcının tanımış olduğu süreyle sınırlıdır. Üçüncü şahıs üretici/ithalatçı/tedarikçilere ait garanti koşullarının tespiti için ürünle birlikte sunulan varsa garanti belgesi, tanıtma kılavuzu ya da ürün broşürleri dikkatlice incelenmelidir. Eğer varsa garanti kapsamında ortaya çıkabilecek arızalar için ilgili üretici/ithalatçı ya da sağlayıcı firmalara başvurulmalıdır. İZİ’nin bu kapsamda herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Mal veya Hizmet Bedeli (KDV dahil)

49 TL (web), 99 TL (fiziksel)

MÜŞTERİ’ye satışı gerçekleştirilen İzi İngilizce Programı ve ilgili tüm materyal ve benzeri dokümantasyonun tüm mülkiyet hakları, fikri ve sınai mülkiyet hakları ve diğer hakları yalnızca ve münhasıran İZİ’ye aittir. İzi İngilizce Programı birlikte sağlanan üçüncü şahıs üretici/ithalatçı/tedarikçilere ait promosyon/aksesuar ve benzeri ürünler varsa, bu materyallere ilişkin fikri ve sınai mülkiyet hakları dahil tüm haklar materyalde belirtilen üçüncü şahıslara aittir.
MÜŞTERİ, sipariş konusu ürünlere/hizmetlere yönelik veya bu kapsamdaki herhangi bir materyal veya dokümantasyon ile ilgili, burada belirtilen şahsi kullanım lisansı dışında, hiçbir hak elde etmemektedir. MÜŞTERİ, sipariş konusu mala/hizmete ilişkin bedelin ödenmesi koşuluyla, yalnızca sipariş konusu ürün veya hizmeti, kendi kişisel amaçları doğrultusunda kullanmak üzere münhasır olmayan ve süresiz bir şahsi kullanma lisansı edinmiş olacaktır.
MÜŞTERİ’nin, sipariş ettiği fikri mülkiyet konusu ürün/hizmetleri; çoğaltma, işleme, yayma, ticari amaçla kullanma, kiralama, bağışlama ve burada açıkça izin verilmeyen hiçbir işlemi gerçekleştirme hakkı bulunmamaktadır.
Programın çoğaltılması, yayılması ve ticari amaçla kullanımı dahil bu Sözleşmede açıkça izin verilen kullanım dışında her türlü kullanım, lisanssız kullanım teşkil etmekte, İZİ’nin fikri mülkiyet haklarının ihlali anlamına gelmekte ve ihlali gerçekleştirenlerin cezai ve hukuki sorumluluğunu gerektirmektedir. Lisans ihlali teşkil eden fiilleri gerçekleştiren kişilere karşı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında tüm hukuki yollara başvurulacaktır.